خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / وبلاگ / درمان جوش ران پا

درمان جوش ران پا

بررسی تشویقی جوش ها می توانند بسیار آزاردهنده باشند. جوش ها مشکل بسیار شایعی هستند که می توانند در هر نقطه از بدن مانند گوش، ران، باسن، صورت، زیر بغل و سایر قسمت های بدن ظاهر شوند. جوش های داخل ران یکی از بدترین نوع جوش ها هستند که بسیار دردناک هستند و در موارد شدید حتی می توانند کارهای روزمره مانند پیاده روی و سایر فعالیت های بدنی را برای شما سخت و طاقت فرسا کنند. جوش های ران معمولاً به دلیل رطوبت و اصطکاک در ناحیه تناسلی به دلیل پیاده روی یا سایر فعالیت های بدنی ظاهر می شوند.

جوش ها و چرک های عفونی که در قسمت داخلی ران ها ظاهر می شوند اغلب توسط باکتری هایی به نام استاف ایجاد می شوند. استافیلوکوک معمولا توسط باکتری خطرناک تری به نام MSR ایجاد می شود. این باکتری بسیار خطرناک و جدی است زیرا یک باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک است. به همین دلیل اگر در ناحیه ران یا قسمت داخلی ران خود جوش دارید (مخصوصاً جوش چرکی) و یا اگر جوش های این ناحیه در کنار هم جمع شده باشند، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که در مواقع جدی و خطرناک باید فوراً به پزشک مراجعه کنید، اما اگر جوش ها هنوز تا این حد شدید نشده اند، می توانید از درمان های خانگی که برای شما تهیه کرده ایم استفاده کنید.

چه چیزی باعث ایجاد جوش در قسمت داخلی ران می شود؟

جوش ها در واقع برجستگی های پر شده روی پوست هستند که بسیار دردناک هستند. گاهی به این نوع جوش نیز می گویند.

آکنه معمولا زمانی رخ می دهد که غده چربی یا فولیکول مو با باکتری استاف روی سطح پوست آلوده شود.

هنگامی که عفونت رخ می دهد، چرک و مواد زائد ناشی از تولید باکتری در زیر لایه اپیدرمی پوست تشکیل می شود. در این شرایط، یک برآمدگی قرمز رنگ در ناحیه عفونی (که در بحث ما قسمت ران است) ظاهر می شود. بعد از حدود ده روز، جوش باز می شود و چرک و عفونت بیرون می زند.

جوش ها (به خصوص جوش های عفونی و چرکی) می توانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند، اما معمولاً در مناطقی که رطوبت و اصطکاک بیشتری وجود دارد (مانند قسمت داخلی ران) ظاهر می شوند.

در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایالات متحده، این جوش ها بیشتر دیده می شود و دلیل آن شیوع باکتری استافیلوکوکوس (MRSA) است. این باکتری روی پوست زندگی می کند و در برابر بسیاری از آنتی بیوتیک ها مقاوم است.

جوش های مکرر در قسمت داخلی ران

جوش های چرکی زمانی می توانند مشکل ساز شوند که دائماً خود را تکرار کنند و در نواحی مختلف بدن ایجاد شوند. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، این جوش ها می توانند در تمام قسمت های بدن ظاهر شوند، اما معمولاً در قسمت هایی که رطوبت و اصطکاک بیشتری وجود دارد ظاهر می شوند.

فراوانی جوش های عفونی می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اما یکی از مهم ترین دلایل معمولاً ضعف عمومی سیستم ایمنی بدن است. در این شرایط خطوط دفاعی بدن نمی توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند و از نفوذ عوامل بیماری زا جلوگیری کنند. بیماری های پنهان مانند دیابت نیز می تواند یکی دیگر از دلایل جوش های پوستی باشد.

تمام مواردی که در پاراگراف قبل ذکر کردیم از جمله عوامل موثر در ایجاد جوش های عفونی هستند، اما شایع ترین دلیل چنین وضعیتی ممکن است این باشد که شما یا یکی از اعضای خانواده (یا افرادی که با آنها در تماس هستید) ناقل باکتری استافیلوکوک

پوست تقریبا 20 درصد افراد جامعه به این باکتری آلوده است و خطر ایجاد جوش های چرکی و عفونی در این افراد بسیار بیشتر است.

اگر انبوهی از جوش های چرکی در ناحیه عفونی مشاهده کردید، ممکن است به دلیل گسترش عفونت باشد و در چنین شرایطی حتما باید با پزشک مشورت کنید.

“یک دسته جوش” به این معنی است که:

جوش بزرگتر از 5 میلی متر و دارای سرهای متعدد است.

چندین جوش تاول زده مشاهده می شود.

روی پوست جوش هایی وجود دارد که ترشحات آن نه سفید است و نه بی رنگ.

ترشح ترشحات جوش بیش از یک نقطه (یعنی مواد عفونی داخل جوش بیش از یک نقطه خارج می شود).

بیشتر پوست ملتهب و دردناک است.

تورم غدد لنفاوی.

تب و لرز داری

دکمه های داخلی ران بدون سر

اگر جوشی روی ران خود دارید که سر ندارد، احتمالاً مجموعه ای از جوش ها یا جوش های خوشه ای دارید زیرا دلیل بی سر بودن جوش ها این است که ممکن است باکتری ها قسمت بزرگی از ران شما را آلوده کرده باشند. پوست.

اصولاً باید کمی صبر کنید و ببینید آیا دکمه ای ظاهر می شود یا خیر. جوش هایی که سر ندارند یا در عرض 10 روز نمی ترکند، ممکن است جوش نامیده شوند. البته توجه داشته باشید که نباید لحیم کاری را که سر ندارد تخلیه کنید.

ضربه زدن یا سوزن زدن به جوشی که سر ندارد می تواند وضعیت را بدتر کند. بهترین کار این است که صبور باشید، اگر بعد از چند روز هنوز جای جوش بیرون نیامد، به پزشک مراجعه کنید.

چگونه از ایجاد آکنه در قسمت داخلی ران جلوگیری کنیم؟

اگر از جوش های مکرر خسته شده اید، بهترین کار پیشگیری است. این نکات را رعایت کنید تا از جوش ها و جوش های چرک زده و عفونی جلوگیری کنید.

– لباس هایی بپوشید که به پوست شما (به ویژه در نواحی مانند ران) اجازه تنفس بدهد و از تعریق جلوگیری کند.

– بهداشت شخصی خود را به خوبی رعایت کنید. هر روز بدن خود را با آب و صابون بشویید.

– از روغن های ضد باکتری طبیعی استفاده کنید و در حین استحمام چند قطره آن را داخل وان بریزید.

– دست های خود را مرتب بشویید و بینی خود را با دست تمیز نکنید. برای این کار از نوار بهداشتی استفاده کنید. باکتری استافیلوکوک معمولا در مجاری تنفسی زندگی می کند و اگر بینی خود را با دست تمیز کنید، خطر رسیدن این باکتری به سایر نقاط پوست و ایجاد جوش و جوش را افزایش می دهید.

– محصولات بهداشتی شخصی خود (مانند تیغ) را با کسی به اشتراک نگذارید.

– لباس ها، حوله ها و ملحفه های خود را جداگانه بشویید و از شستن آنها با لباس های دیگران خودداری کنید.

چگونه جوش در قسمت داخلی ران را درمان کنیم؟

1. کمپرس آب گرم

ممکن است فکر کنید که اگر جوش ها را فشار دهید، مشکل را از ریشه درمان کرده اید، اما باید بدانید که این کاملا اشتباه است، زیرا تخلیه جوش ها در خانه می تواند باعث انتشار باکتری به نقاط دیگر پوست شود. بر اساس اعلام مراکز علمی معتبر بهترین راه برای بهبود وضعیت جوش استفاده از حرارت است. به جای تخلیه جوش، یک کمپرس گرم روی آن قرار دهید.

کمپرس آب گرم می تواند جریان خون را تا حد جوش افزایش دهد. این امر گلبول های سفید خون را سریعتر می جوشد و آنها را پردازش می کند.

یک پارچه نخی بردارید، آن را در آب ولرم خیس کنید، سپس پارچه را کمی فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. در نهایت پارچه را روی جوش فشار دهید. (برای تخلیه جوش نباید زیاد فشار دهید.) این کار را باید ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید تا جوش به طور طبیعی بشکند و ترشحات آن کاملا از بین برود.

پس از خارج کردن ترشحات از روی جوش، آن را کاملا تمیز کرده و مقداری پماد (پماد طبیعی) روی جوش بمالید. شما باید این کار را انجام دهید تا از گسترش عفونت به سایر قسمت های پوست جلوگیری کنید.

2. روغن درخت چای

روغن چای یکی از بهترین و قوی ترین روش ها در بین درمان های خانگی برای درمان جوش های عفونی است.

روغن درخت چای یک ضد عفونی کننده قوی است که خواص ضد باکتریایی بسیار قوی دارد. روغن درخت چای نه تنها می تواند در درمان جوش موثر باشد، بلکه به مبارزه با سایر عفونت ها نیز کمک می کند.

یک تکه پنبه را به روغن درخت چای آغشته کنید و به آرامی روی جوش ها بمالید. این کار را چند بار در هفته تکرار کنید تا موثر باشد.

روش دیگر استفاده از روغن درخت چای این است که چند قطره از آن را در یک فنجان آب گرم بریزید و در صورت تمایل چند قطره روغن اسطوخودوس به آن اضافه کنید. سپس مانند روش قبل یک تکه پارچه یا پنبه بردارید و در مخلوط آماده شده فرو کنید. جوش ها را با این محلول به مدت 10 دقیقه فشرده کنید. باید این کار را چند بار در روز انجام دهید تا زمانی که وضعیت شما بهبود یابد.

3. زردچوبه

خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتریایی زردچوبه به خوبی شناخته شده است. این خواص زردچوبه سرعت بهبود جوش ها را افزایش می دهد و از ظهور مجدد آن ها جلوگیری می کند.

کورکومین یکی از مهم ترین مواد موجود در زردچوبه است. این ماده یک مسکن طبیعی قوی است و به همین دلیل از درد ناشی از جوش و کورک جلوگیری می کند.

کمی پودر زردچوبه را با کمی آب مخلوط کنید تا مایع خمیری به دست آید. همچنین به جای استفاده از آب می توانید از مخلوط سرکه سیب و خامه استفاده کنید. خمیر آماده شده را روی جوش ها بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند و در آخر آبکشی کنید.

این کار را باید چند بار در روز انجام دهید زیرا باعث باز شدن جوش و ترشح طبیعی آن می شود.

برای کاهش التهاب و درد نیز می توانید روزانه 2 لیوان شیر و زردچوبه بنوشید.

4. پیاز

پیاز یکی از قوی ترین سبزیجات ضد باکتری است که نه تنها می تواند به درمان جوش های داخلی ران کمک موثری کند، بلکه در درمان سایر بیماری ها نیز موثر است.

آب پیاز خاصیت ضد باکتریایی بسیار قوی دارد و به همین دلیل می تواند عفونت جوش را به خوبی خشک کند.

یکی دیگر از خواص پیاز توانایی آن در کاهش درد و التهاب است.

یک پیازچه را بردارید و به قطعات کوچک برش دهید. این تکه های پیاز را روی جوش ها قرار دهید و یک تکه پارچه روی آن ها قرار دهید.

پارچه را هر دو ساعت یکبار عوض کنید و این کار را تا ترکیدن جوش و بیرون آمدن محتویات آن ادامه دهید.

5. چریش

از گیاه دارویی چریش می توان برای درمان انواع جوش ها استفاده کرد زیرا دارای خواص ضد باکتریایی بسیار قوی است. چریش نه تنها می تواند جوش ها را درمان کند بلکه به روشن شدن پوست نیز کمک می کند.

مقداری برگ چریش را بردارید و آسیاب کنید و با اضافه کردن مقداری آب به آن خمیر درست کنید. برای تاثیر بیشتر می توانید کمی زردچوبه به آن اضافه کنید و روی جوش ها بگذارید. بگذارید 30 دقیقه بماند و در نهایت با آب بشویید.

روش دیگر استفاده از چریش این است که برگ های این گیاه را در یک کتری آب قرار داده و بجوشانید تا فقط یک سوم آب آن باقی بماند.

اجازه دهید محلول خنک شود، سپس جوش ها را چند بار در روز بشویید. باید این کار را تا بهبود وضعیت جوش ادامه دهید.

6. نمک (سولفات منیزیم)

نمک سولفات منیزیم باعث جامد شدن و تخلیه محتویات در حال جوش می شود. این نوع نمک یک جاذب قوی است و به همین دلیل می تواند انواع آلودگی ها را از سطح پوست پاک کند.

برای استفاده از این روش برای درمان جوش های داخل ساق پا، یک چهارم فنجان نمک را در دو فنجان آب بریزید و یک تکه پارچه تمیز در آن قرار دهید تا کاملا خیس شود و در نهایت این پارچه را روی دکمه ها قرار دهید. اجازه دهید پارچه به مدت 15 دقیقه روی جوش ها بماند.

باید این کار را چند بار در روز انجام دهید تا جوش ها خوب شوند و تخلیه شوند.

به عنوان یک روش جایگزین، می توانید از حمام نمک نیز استفاده کنید. برای این کار باید یک فنجان نمک در وان حمام خود بریزید و به مدت 20 دقیقه در آب بمانید. این کار را باید 3 بار در روز انجام دهید.

7. آرد ذرت

آرد ذرت خاصیت جاذب بسیار قوی دارد و به همین دلیل می تواند جوش های ران و ساق پا را خیلی سریع التیام بخشد.

یک فنجان آرد ذرت بردارید و با اضافه کردن کمی آب به آن خمیر درست کنید. این خمیر را باید طوری روی جوش ها بگذارید که کاملا آنها را بپوشاند. خمیر آرد ذرت باید 15 دقیقه روی جوش ها بماند.

شما باید این درمان خانگی برای جوش پا را 3 بار در روز انجام دهید.

8. سرکه سیب

سرکه سیب یک ضد عفونی کننده طبیعی و بسیار قوی است. سرکه سیب دارای خواص ضد میکروبی است که به مبارزه با انواع عفونت های پوستی کمک می کند و pH (یا سطح اسیدیته) پوست را تنظیم می کند. به همین دلیل، سرکه سیب نه تنها عفونت ها را از بین می برد، بلکه باعث از بین رفتن جوش ها نیز می شود.

کمی سرکه سیب را با کمی آب مخلوط کنید، یک تکه پارچه بردارید و مخلوط سرکه و آب را روی جوش ها بمالید. این کار را باید چند بار در روز انجام دهید تا محتویات جوش ها تخلیه شود.

همچنین به جای استفاده از آب می توانید مقداری عسل را با سرکه سیب مخلوط کرده و روی جوش ها بگذارید و بعد از 15 دقیقه بشویید.

9. سیر

سیر به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی خود یکی از بهترین درمان های خانگی برای آکنه روی ران است. آب سیر (عصاره) می تواند به سرعت جوش ها را رسیده و محتویات آنها را تخلیه کند.

2 حبه سیر را له کنید تا آب آن گرفته شود. با استفاده از یک تکه پارچه تمیز یا یک تکه پنبه، آب سیر را روی جوش ها بگذارید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. لازم است این عمل را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید.

می توانید از ترکیب پودر زردچوبه و آب سیر نیز استفاده کنید. با ترکیب این دو ماده به مقدار مناسب، مایع خمیری ایجاد می شود که باید روی جوش ها گذاشته و پس از 10 دقیقه با آب شسته شود.

10٪ خامه

این کرم می تواند سطح جوش ها را نرم کند. نرم شدن پوست سطح جوش باعث از بین رفتن جوش و از بین رفتن کامل ترشحات آن می شود.

برای استفاده از این روش درمان جوش های پا باید مقداری کرم روی جوش ها بزنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. شما باید این کار را 3 بار در روز انجام دهید تا زمانی که وضعیت آکنه بهبود یابد.

11. خمیر دندان

احتمالاً شما با روش خمیردندان آشنا هستید زیرا مدت هاست که افراد سعی در درمان جوش های بد با استفاده از خمیر دندان دارند.

خمیر دندان معمولا برای درمان آکنه صورت استفاده می شود، اما می توان از آن برای درمان آکنه پا نیز استفاده کرد.

خمیر دندان به دلیل خاصیت جاذب خود می تواند رطوبت جوش را جذب کرده و جوش را در سریع ترین زمان ممکن خشک کند.

اگر می خواهید از خمیردندان استفاده کنید تا واقعا موثر باشد، باید بگذارید مدت زیادی روی جوش ها بماند، پس ابتدا مقداری خمیر دندان بردارید و به آرامی روی جوش ها بمالید. خمیر دندان باید حداقل چند ساعت بماند. پس از این مدت باید خمیر دندانی که از قبل خشک شده است را بشویید و خمیر دندان تازه را روی جوش ها قرار دهید.

12. روغن سیاه دانه

بیشتر مردم با روغن سیاه دانه آشنا هستند. روغن سیاه دانه از زمان های قدیم برای درمان مشکلات پوستی و کمک به خلاص شدن از شر جوش ها در سریع ترین زمان ممکن استفاده می شده است. سیاه دانه به دو صورت روغن و پماد موجود است.

روغن سیاه دانه به دلیل خواص ضد التهابی و ضد میکروبی قوی خود در درمان مشکلات پوستی از جمله آکنه بسیار موثر است.

می توانید از روغن سیاه دانه نه تنها به صورت موضعی بلکه خوراکی نیز استفاده کنید. برای مصرف خوراکی روغن سیاه دانه می توانید آن را با آب میوه های مختلف، چای سبز یا هر نوع نوشیدنی دیگر ترکیب کرده و دو بار در روز بنوشید.

13. سرچارگل

سرخارگل به دلیل خواص بی شماری که در تقویت سیستم ایمنی دارد، شناخته شده و بسیار محبوب است. این گیاه می تواند به طور موثری عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشد و در نتیجه به بدن در مبارزه با عوامل بیماری زا کمک کند.

ظرفی را پر از آب کنید و زعفران را به آن اضافه کنید. اجازه دهید چند دقیقه بجوشد تا کاملا دم بکشد. این چای را باید دو بار در روز بنوشید تا موثر باشد.

14. سیب زمینی

سیب زمینی در هر آشپزخانه ای یافت می شود و یک راه حل عالی برای درمان جوش است. سیب زمینی حاوی موادی است که خواص ضد میکروبی از خود نشان می دهد و دقیقا به همین دلیل است که می تواند به خلاص شدن از شر جوش ها کمک کند.

ابتدا یک سیب زمینی را به چند تکه بزرگ تقسیم کنید سپس همان تکه ها را به قطعات کوچکتر برش دهید تا آب سیب زمینی خارج شود. با استفاده از یک پارچه تمیز یا پنبه، آب سیب زمینی را روی جوش ها قرار دهید.

آب سیب زمینی باید حداقل 15 دقیقه روی جوش ها بماند. بعد از 15 دقیقه می توانید به آرامی جوش ها را با آب بشویید و تمیز کنید.

در ادامه بایدها و نبایدهایی را که برای درمان جوش پا باید بدانید را برایتان آورده ایم.

برای درمان آکنه ساق پا چه کنیم؟

حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید.

بهداشت شخصی خود را رعایت کرده و وزن خود را کنترل کنید.

رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشید.

توجه داشته باشید که انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین C در رژیم غذایی شما وجود دارد.

از چه چیزی باید اجتناب کرد؟

از دست زدن به دکمه ها با اشیاء تیز یا ناخن خودداری کنید.

وقتی جوش ترکید، آن را با دست های کثیف لمس نکنید. (برای این کار باید دستان شما کاملا تمیز باشد)

سعی نکنید با فشار زیاد جوش ها را تخلیه کنید. جوش ها باید به طور طبیعی رسیده و به خودی خود (یا با فشار بسیار کم) تخلیه شوند.

اگر این مقاله را مفید می دانید، با لایک و اشتراک گذاری آن از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و موارد درخواستی خود را از طریق قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

بیشتر جوش ها به صورت قرمز و سفید روی پوست ظاهر می شوند و خارش دار و دردناک هستند. برخی از این جوش ها می توانند به پوست مجاور نفوذ کرده و جوش های دیگری را ایجاد کنند. با این حال، جوش های روی پا اغلب یک مشکل مهم یا طولانی مدت و جای نگرانی نیست. در این مقاله قصد داریم به دلایل و راه حل های درمان جوش های پا بپردازیم.

4 دلیل ایجاد جوش در پا

جوش های روی پا به دلایل مختلفی ایجاد می شوند که در این قسمت به آنها می پردازیم:

مورد اول؛ فولیکولیت

فولیکولیت در واقع به معنای التهاب فولیکول های مو است و می تواند ناشی از عفونت باکتریایی یا قارچی باشد. علائم فولیکولیت می تواند مانند راش عمل کند. شایع ترین عللی که خطر فولیکولیت را افزایش می دهند عبارتند از:

لباس تنگ

گرما و تعریق

تصحیح

به طور متوسط، هر کسی ممکن است به فولیکولیت مبتلا شود، اما برخی از افراد ممکن است در معرض خطر بیشتری باشند. عوامل خطر در اینجا آمده است:

برای داشتن اضافه وزن

استفاده مکرر از توالت های عمومی یا خصوصی

اگزما

آسیب پوست

عدم رعایت توصیه های بهداشتی

لازم به ذکر است که در بیشتر موارد فولیکولیت خود به خود از بین می رود و تهدید بزرگی محسوب نمی شود، اما در صورت حل نشدن می تواند به یک عفونت جدی و پیشرفته تبدیل شود که در این صورت مراجعه به پزشک ضروری است.

عنصر دوم؛ کراتوز پیلاریس (پوست مرغ)

کراتوز پیلاریس یکی دیگر از بیماری های پوستی است که باعث ایجاد برجستگی های قرمز کوچک روی پوست می شود. این بیماری مانند فولیکولیت می تواند علائمی مانند خارش، خشکی و حساسیت را ایجاد کند. جالب است بدانید که طبق گزارش آکادمی پوست آمریکا، تقریباً 40 درصد بزرگسالان و 50 تا 80 درصد نوجوانان مبتلا به کراتوز پیلاریس هستند. این مشکل در واقع یک بیماری بی ضرر است، اما برخی ممکن است برای آرامش خاطر با پزشک در مورد آن مشورت کنند. در برخی موارد، پزشک ممکن است از پمادها یا مرطوب کننده ها برای کمک به کاهش علائم استفاده کند.

مورد سوم؛ کهیر

کهیر می تواند روی پاها و هر قسمت دیگری از بدن ظاهر شود و برخی افراد ممکن است به دلیل ظاهر مشابه کهیر را با جوش اشتباه بگیرند. کهیر می تواند در هر سنی رخ دهد، اما در شرایط زیر شایع تر است:

هپاتیت ویروسی

سرماخوردگی

بیماری خودایمنی

عفونت های باکتریایی، از جمله گلودرد استرپتوکوکی

مونونوکلئوز عفونی

موارد زیر نیز می توانند باعث کهیر شوند:

نیش حشرات

واکنش دارویی

گرده

گیاهان

غذاهای خاص

دستکش لاتکس

یکی از شایع ترین علل کهیر نیش حشرات است که اغلب خارش دار است اما شدید نیست.

عنصر چهارم؛ اگزما

اگزما که به نام درماتیت آتوپیک نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع پوستی است که با علائمی مانند خارش و قرمزی ظاهر می شود. عوامل زیادی در ایجاد اگزما دخیل هستند که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت:

تماس با پارچه های خاصی مانند پشم

مواد شوینده

عطر و لوازم آرایشی

گرما و تعریق

صابون

محصولات بهداشتی

محققان هنوز از علل دقیق اگزما مطمئن نیستند، اما برخی از مشاهدات عبارتند از:

اگزما در کودکان بیشتر از بزرگسالان رخ می دهد.

اگزما در زنان بیشتر از مردان است.

احتمال این مشکل در سطوح بالاتر آلودگی بیشتر است.

4 نوع درمان مختلف برای جوش های روی پا

درمان جوش های روی پا بسته به علل ایجاد آن متفاوت است که اکنون هر کدام را جداگانه بررسی و ارزیابی می کنیم:

1. درمان فولیکولیت

فولیکولیت معمولاً نیازی به درمان ندارد و پس از چند روز بهبود می یابد، اما اگر برطرف نشد و شدید شد، فرد باید به پزشک مراجعه کند. بهترین درمان برای فولیکولیت ناشی از اصلاح، پیشگیری است. افراد می توانند با رعایت نکات زیر تا حد زیادی به پیشگیری از آن کمک کنند:

به جای تیغ های یکبار مصرف از تیغ های برقی استفاده کنید

از کرم صاف کننده یا صابون برای کاهش سوزش پوست استفاده کنید

تا مدتی پس از قرار گرفتن در معرض فولیکولیت از اصلاح خودداری کنید

در واقع، درمان فولیکولیت به علت آن بستگی دارد و پزشک بسته به علت آن می‌تواند راه‌های زیر را توصیه کند:

از مرطوب کننده های بدون روغن استفاده کنید

استروئیدهای موضعی

درمان آنتی بیوتیکی موضعی یا خوراکی

داروهای ضد قارچ

2. درمان کراتوز پیلاریس

این عارضه معمولاً نیازی به درمان ندارد، اما زمانی که برای فرد مشکل ایجاد کند، فرد می تواند در مورد استفاده از مرطوب کننده ها با پزشک خود مشورت کند. توجه داشته باشید که این امکان برای پزشک وجود دارد که لیزر درمانی را به عنوان یک گزینه در موارد شدیدتر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

3. درمان کهیر

درمان اکثر کهیرها با پیشگیری شروع می شود. به عنوان مثال، برای جلوگیری از نیش حشرات، می توانید از مواد دافع یا پوشاندن پوست در محیط بیرونی استفاده کنید. از کرم های موضعی بدون نسخه که ضد خارش هستند نیز برای درمان کهیر استفاده می شود. توجه داشته باشید که اگر کهیر با علائمی مانند حساسیت همراه باشد، باید توسط پزشک بررسی و درمان شود.

4. درمان اگزما

در این راستا، پزشک می تواند گزینه های درمانی مختلفی را به بیمار پیشنهاد دهد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

در این موارد احتمالاً پزشک راه حل هایی را برای اجتناب از عوامل احتمالی ارائه می دهد، البته فرد مبتلا به اگزما نیز باید از افزایش حساسیت به عفونت های پوستی آگاه باشد. توجه به این نکته مهم است که قرار گرفتن در معرض ویروس هرپس سیمپلکس می تواند منجر به اگزما هرپتیکوم شود، یک عفونت جدی که می تواند به سرعت گسترش یابد.

مروری کوتاه بر مقاله جوش های روی پا

در بیشتر موارد، جوش های روی پا جای نگرانی ندارد، اما اگر علائمی مانند حساسیت و خارش را نشان داد، بهتر است برای تعیین علت اصلی به پزشک مراجعه کنید. در موارد شدید، برخی از این جوش های روی پا می تواند منجر به عفونت شود که علائم آن برای راهنمایی در زیر ذکر شده است:

تب

درد

ظهور مویرگ های قرمز روی پوست

التهاب اطراف جوش های روی پا

منبع: https://mag.asanteb.com

2.8/5 (4 نظر)

آیا شما هم از جوش های روی باسن رنج می برید و رفتن به استخر شما را آزار می دهد؟ آکنه در هر نقطه از بدن باعث زشت شدن پوست می شود و متاسفانه جوش های روی باسن نه تنها پوست را زشت و قرمز نشان می دهد، بلکه اعتماد به نفس بسیاری از افراد را به دلیل ناهمواری و زبری پوست از بین می برد و از پوشیدن بیکینی جلوگیری می کند. و استخرهای شنا ممکن است از بین برود، اما درد در ناحیه باسن مانع از انجام فعالیت های روزانه می شود. در این مقاله به درمان های خانگی و شیمیایی برای از بین بردن جوش های ریز روی باسن اشاره می کنم که موثر بوده و افراد زیادی از تاثیرات آن راضی بوده اند.

روش درمان جوش های چرکی روی باسن

اگر جوش ها چرکی و دردناک هستند باید از داروهای قویتر و شیمیایی استفاده کنید به ترتیب از داروهای شیمیایی به درمان های خانگی می رسم.

ژل بنزوئیل پراکسید درمان دارویی جوش های روی باسن

بعد از حمام کردن و خشک کردن پوست، این ژل را روی باسن بمالید و صبر کنید تا کاملا جذب شود سپس لباس بپوشید.

بسیاری از افراد برای از بین بردن چرک نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک و چرک خشک کن دارند، حتماً در مورد مقدار مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

اگر شدت درد آکنه مانع از انجام فعالیت های روزانه می شود، از آمپول های موضعی استفاده کنید. اکثر این لامپ ها حاوی کورتن هستند و تورم و التهاب را از بین می برند.

درمان جای جوش با ژل بنزوئیل پراکسید

برای درمان آکنه و آکنه بدن چه باید کرد؟

در صورت امکان، پوست باسن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. اگر حیاط یا پشت بام خصوصی دارید، اجازه دهید پوست روی باسن در معرض گرمای خورشید قرار گیرد. به پوست باسن ضد آفتاب نزنید و اجازه دهید نور خورشید مستقیما بتابد. نور خورشید به خشک شدن چربی اضافی کمک می کند. مراقب باشید، آفتاب بیش از حد برای پوست خطرناک است، فقط 10 تا 15 دقیقه در روز.

ماسک آسپرین برای جوش های روی باسن درست کنید. 4-5 آسپرین را خرد کنید. و یک قاشق غذاخوری آب جوشیده گرم و یک قاشق عسل یا ماست طبیعی بسته به امکانات شماست. یک لایه نازک روی پوست باسن قرار دهید و اجازه دهید حدود 20 تا 30 دقیقه کاملا خشک شود.

درمان جوش های باسن و ران با عسل

از مایعات اسیدی طبیعی استفاده کنید. از آب لیمو طبیعی یا سرکه سیب طبیعی استفاده کنید. اگرچه این روش می تواند کمی دردناک باشد، اما فقط در لحظات اول پوست را می سوزاند، پس بگذارید 30 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

درمان آکنه با طب سنتی

در طب سنتی ترکیب روغن درخت چای و روغن نارگیل بهترین روغن طبیعی است که خاصیت خشک کردن چرک را دارد و برای درمان موضعی جای جوش بسیار مفید است.

چای و روغن نارگیل برای جوش باسن

بهترین درمان های خانگی برای جوش های روی باسن

از تکه های یخ استفاده کنید. به آرامی یک تکه یخ را روی جوش های ملتهب بمالید، این کار باعث کاهش تورم و التهاب می شود، اگر خیسی یخ را دوست ندارید، قالب یخ را در کیسه فریزر تمیز بگذارید.

پوست باسن را حتما یکبار صبح و یکبار بعدازظهر بشویید.

مطمئن شوید که به مواد شوینده ای که لباس زیر خود را با آن می شویید حساسیت ندارید. لباس های زیر را جداگانه با صابون هایی مانند صابون بچه بشویید.

در خانه از شلوارهای گشاد و لباس زیر نخی گشاد استفاده کنید. به یاد داشته باشید، هر چه پوست شما بیشتر عرق کند، جوش های بیشتری ایجاد می شود.

از مکمل های ویتامینی استفاده کنید. ویتامین های A، B5، C، E، روی و امگا 3 برای داشتن پوستی سالم و بدون آکنه ضروری و حیاتی هستند.

تا جایی که می توانید آب بنوشید حتما روزی 8 لیوان آب بنوشید.

رژیم غذایی خود را تغییر دهید. اگر زیاد فست فود می خورید یا شیرینی و غذاهای شور دوست دارید، حتما رژیم غذایی خود را تغییر دهید.

کمتر بنشینید و بیشتر راه بروید. حالت نشسته از تنفس پوست جلوگیری می کند و باعث می شود پوست باسن عرق کند و بجوشد. اگر مجبور هستید برای مدت طولانی روی صندلی بنشینید، گاهی اوقات راه بروید یا ورزش های مفصل ران را انجام دهید تا گردش خون در این ناحیه افزایش یابد.

درمان آکنه با طب سنتی

جوش باسن، جوش ساق پا، درمان جوش باسن با داروهای گیاهی، درمان جوش باسن با طب سنتی، درمان جوش باسن با گیاهان دارویی، درمان جوش ران، درمان جوش روی ران با طب سنتی درمان جوش کشاله ران رفع جوش ران

۱۴ روش خانگی درمان جوش ران (درمان جوش های چرکی داخل ران پا)

جوش داخل ران پا را چگونه باید درمان کرد؟ 1. کمپرس آب گرم شاید فکر میکنید که اگر جوش ها را فشار دهید مشکل را از ریشه درمان کرده اید اما باید بدانید که اینکار کاملا اشتباه است چراکه تخلیه جوش در خانه میتواند باعث انتشار باکتری به دیگر قسمت های پوستی شود. طبق اعلام مراکز علمی معتبر، بهترین روش بهبود وضعیت جوش ها، استفاده از حرارت میباشد.

درمان سریع جوش روی باسن و ران پا با نسخه طب سنتی

درمان های خانگی و طبیعی جوش باسن و ران پا. در این بخش از بهداشت و سلامت در نمناک و در ادامه بحث درمان خانگی جوش و اکنه 11 راه برتر برای از بین بردن جوش باسن و ران در خانه آورده شده است: 1. کمپرس گرم

جوش‌های روی پا و راه‌های درمان آن با تعیین علت اصلی – آسان طب

4 نوع درمان مختلف جوش‌های روی پا درمان جوش‌های روی پا با توجه به دلایل ایجاد آن متفاوت می‌باشد که ما هم اکنون هر یک را به طور جداگانه بررسی کرده و به ارزیابی آن‌ها می‌پردازیم: 1. درمان فولیکولیت فولیکولیت به طور معمول نیازی به درمان ندارد و پس از چند روز بهبود می‌یابد، با این حال اگر از بین نرفته و جدی شود، فرد باید به پزشک مراجعه نماید.

راههای درمان جوش باسن و روی ران پاها در طب سنتی | کهن طب

درمان جوش باسن و ران پا با عسل از مایعات اسیدی طبیعی استفاده کنید. از آب لیمو طبیعی و یا سرکه سیب طبیعی استفاده کنید. هر چند این راه ممکن است کمی دردناک باشد ولی تنها لحظالت اول پوست را می سوزاند تا ۳۰ دقیقه بگذارید روی پوست بماند بعد با آب ولرم بشویید. درمان جوش باسن با طب سنتی

درمان سریع جوش روی باسن وران پا در خانه – Arzexchange Dot Com

جوش روی باسن – یخ برای درمان جوش باسن و ران پا از تکه های یخ استفاده کنید. به آرامی روی جوشهای ملتهب تکه یخ را بمالید ورم و التهاب آن را کم می کند اگر خیسی یخ را دوست ندارید قالب یخ را در کیسه فریز تمیز بگذارید. پوست باسن را حتما یک بار در صبح و یک بار بعد از ظهر بشویید. مطمئن شوید که ماده شوینده ای کع لباس زیر را می شویید حساسیت ندارید.

روش موثر و ساده درمان آکنه و جوش های روی پا

درمان خانگی جوش های روی پا. 1- روزانه حمام کنید. برای کمک به کاهش جوش های پوست پا، باید به طور منظم و روزانه دوش بگیرید. دوش گرفتن باعث زدودن باکتری ها، گرد و غبار و عرق از روی پوست شما می شود. اگر …

جوش ران پا – زوپ

سلام من مدتی است یک جوش سر سیاه که در تصویر فرستادم روی ران خود مشاهده کرده ام میخواستم ببینم چیست و خطراتی دارد؟ و چگونه درمان میشود؟ ممنون

درمان سریع جوش روی باسن و ران پا با نسخه طب سنتی

درمان های خانگی و طبیعی جوش باسن و ران پا. در این بخش از بهداشت و سلامت در نمناک و در ادامه بحث درمان خانگی جوش و اکنه 11 راه برتر برای از بین بردن جوش باسن و ران در خانه آورده شده است: 1. کمپرس گرم

درمان سریع جوش روی باسن وران پا در خانه – Arzexchange Dot Com

جوش روی باسن – یخ برای درمان جوش باسن و ران پا از تکه های یخ استفاده کنید. به آرامی روی جوشهای ملتهب تکه یخ را بمالید ورم و التهاب آن را کم می کند اگر خیسی یخ را دوست ندارید قالب یخ را در کیسه …

جوش ران پا – زوپ

سلام من مدتی است یک جوش سر سیاه که در تصویر فرستادم روی ران خود مشاهده کرده ام میخواستم ببینم چیست و خطراتی دارد؟ و چگونه درمان میشود؟ ممنون

درمان سریع جوش روی باسن وران پا در خانه – سلامتی

جوش روی باسن – یخ برای درمان جوش باسن و ران پا از تکه های یخ استفاده کنید. به آرامی روی جوشهای ملتهب تکه یخ را بمالید ورم و التهاب آن را کم می کند اگر خیسی یخ را دوست ندارید قالب یخ را در کیسه …

درمان شکستگی استخوان ران و ساق پا – پروفسور بیژن فروغ

در درمان شکستگی استخوان ران و ساق پا برای بهبود دامنه حرکت و قدرت، از تمرینات ورزشی هم استفاده می‌شود. می‌بایست در تمرینات به ناحیه شکسته و مفاصل اطراف محل شکستگی توجه زیادی شود.

خارش کشاله ران؛ علت، علائم و راه های درمان | ستاره

درمان خارش کشاله ران. پزشک معمولا با بررسی بثورات پوستی و شنیدن علائم از زبان خود شما، قادر به تشخیص خارش ژوک خواهد بود. در برخی موارد او از راش پوستی شما نمونه برداری و آن را زیر میکروسکوپ …

جوش در نقاط مختلف بدن چرا اتفاق می‌افتد؟ + راه درمان

علل جوش زدن. جوش‌های صورت و آکنه های بدن به وسیله عوامل نسبتا مشترکی ایجاد می‌شوند: یعنی غدد چربی بیش از حد فعال، سلول‌های مرده پوست بیش از حد و تکثیر باکتری‌های آکنه ساز. هنگامی که چربی و …

مدت زمان جوش خوردن استخوان ران کودک

درمان سوزش کف پا; گزگز پا; نوروپاتی چیست؟ علت نوروپاتی محیطی، درمان نوروپاتی محیطی; آسیب عصب پرونئال ، افتادگی مچ پا، ضعف مچ پا; آسیب عصب دست نوزاد موقع تولد (آسیب شبکه عصبی براکیال) فلج ارب

درمان سریع جوش روی باسن وران پا در خانه – Arzexchange Dot Com

جوش روی باسن – یخ برای درمان جوش باسن و ران پا از تکه های یخ استفاده کنید. به آرامی روی جوشهای ملتهب تکه یخ را بمالید ورم و التهاب آن را کم می کند اگر خیسی یخ را دوست ندارید قالب یخ را در کیسه …

راههای درمان جوش باسن و روی ران پاها در طب سنتی – دنا بلاگ

درمان جوش باسن و ران پا با عسل . از مایعات اسیدی طبیعی استفاده کنید. از آب لیمو طبیعی و یا سرکه سیب طبیعی استفاده کنید. هر چند این راه ممکن است کمی دردناک باشد ولی تنها لحظالت اول پوست را می …

درد ران پا و علت‌ها و درمان – دکتر سیامک مرادی، فوق تخصص درد

درد حاد در ران و کشاله ران پا می‌تواند تیز و همراه با سوزش باشد و به علت کشیدگی یا پارگی عضله به وجود می‌آید. ممکن است درد شدید ران پا از بالا بودن فشار این اندام و همراه شدن آن با خونریزی ناشی …

جوش های قرمز روی ران و ساق پا – سلامتی 24

ارسال نظر. با سلام خانمی 27 ساله هستم، من به مدت چند سال هست که در ناحیه روی ران پا و ساق پا و پهلوم جوش های قرمز و گاهی چرکی میزنه قبلا خیلی کمتر بود اما یکی دوسالی هست که خیلی بیشتر شده و گاهی …

درمان جوش روی باسن وران پا | رز سانگ

راههای درمان جوش باسن و روی ران پاها آیا شما هم از جوش های روی باسن در عذابید و استخر رفتن باعث خجالتتان می شود؟ آکنه در هر جای بدن موجب زشتی پوست است و متاسفانه جوش های روی باسن، نه تنها پوست را زشت و قرمز می کند و اعتماد …

سلولیت ران پا چیست و چگونه درمان می شود؟ | ستاره

۲ – درمان سلولیت ران پا با استفاده از ورزش کردن. پرش با طناب. به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه و حداقل ۳ بار در هفته تمرین طناب زدن را انجام دهید. این تمرین باعث افزایش گردش خون در زیر پوست و رفع سلولیت می …

آنتی بیوتیک های درمان جوش (تتراسایکلین، داکسی سایکلین …

ماینوسایکلین قوی ترین آنتی بیوتیک این دسته بوده که در درمان پوسچول ( آکنه با تعداد زیادی جوش ) مورد استفاده قرار می گیرد، مصرف طولانی مدت آن می تواند سبب تغییر رنگ دندان ها و ایجاد لک شود. دوز …

مدت زمان جوش خوردن استخوان ران کودک

درمان سوزش کف پا; گزگز پا; نوروپاتی چیست؟ علت نوروپاتی محیطی، درمان نوروپاتی محیطی; آسیب عصب پرونئال ، افتادگی مچ پا، ضعف مچ پا; آسیب عصب دست نوزاد موقع تولد (آسیب شبکه عصبی براکیال) فلج ارب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *