خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / وبلاگ / جوش صورت اقایان

جوش صورت اقایان

ابزارها و محصولات مختلفی برای اصلاح چهره مردان در بازار وجود دارد. البته کیفیت ابزار و محصولاتی که برای اصلاح صورت آقایان استفاده می شود برای سلامت و اصلاح صحیح پوست بسیار مهم است، اما متخصصان پوست معتقدند که آماده سازی پوست صورت و رعایت اصول صحیح محصولات اصلاح صورت نقش مهمی در این امر دارد. نقش مهمی در سلامت پوست دارد. اما اصلاح اساسی و صحیح صورت مردان چیست؟ چگونه از آکنه صورت، موهای زیر پوستی و سایر مشکلات بعد از آرایش صورت مردان جلوگیری کنیم؟ برای بررسی دقیق این مقالات با ما در مجله دیجی استایل همراه باشید.

چرا بعد از اصلاح صورت دچار جوش یا التهاب می شویم؟

گاهی اوقات پس از اصلاح صورت، برجستگی های ملتهب روی پوست خود ایجاد می کنید، اما این برجستگی ها چیست و چرا ظاهر می شوند؟ برجستگی های قرمزی که روی پوست خود دارید ممکن است آکنه یا جوش باشد، اما بیشتر اوقات این برجستگی ها ناشی از موهای زیر پوستی هستند. آکنه یا جوش زمانی اتفاق می‌افتد که منافذ پوست با سبوم و سلول‌های مرده پوست مسدود می‌شوند، در حالی که این برجستگی‌ها موهای زیر پوستی هستند. با این حال، این برجستگی ها می توانند به جوش یا آکنه تبدیل شوند.

اما چه عواملی از اصلاح صورت مردان می تواند باعث ایجاد این ضایعات پوستی هنگام اصلاح شود؟ این عوامل را با هم بررسی می کنیم.

تیغ های کثیف و کهنه

این تیغه ها می توانند باکتری ها را حمل کنند. هنگامی که یک تیغ کثیف یا قدیمی را روی پوست خود می‌مالید، این باکتری‌ها می‌توانند وارد منافذ شما شده و باعث آکنه شوند. اگر ریش تراش ژیلت شما قابل تعویض است، پس از 5 یا حداقل 10 بار اصلاح، آن را تعویض کنید، در غیر این صورت، پس از این تعداد استفاده، ژیلت را دور بیندازید و از تیغ جدید استفاده کنید.

استفاده از محصولات حساسیت زا هنگام اصلاح

برخی از محصولات اصلاح صورت مانند کرم های موبر و ژل های اصلاح می توانند پوست صورت را تحریک کرده و باعث تورم و التهاب شوند. این ضربه و التهاب در نهایت می تواند به آکنه صورت یا زخم های پوستی تبدیل شود. برای اینکه این التهابات روی پوست صورتتان ظاهر نشود، از محصولات استاندارد و ضد حساسیت که مخصوص پوست صورت آقایان طراحی شده و فاقد اسانس، رنگ و عطر هستند، استفاده کنید.

بعد از اصلاح صورت با آب گرم بشویید

هنگام اصلاح، منافذ پوست صورت باز می شود، اگر بعد از اصلاح پوست خود را با آب داغ بشویید، این منافذ باز می مانند و با نفوذ آلودگی و آلودگی به این منافذ دچار آکنه و جوش می شوید. پس از اصلاح صورت خود را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شود.

استفاده از تیغ بی کیفیت یا کند

زمانی که از تیغ کند یا بی کیفیت استفاده می کنید، کوتاه کردن موها برای تیغ دشوارتر است و تیغ روی پوست سفت تر می شود، در این شرایط علاوه بر ایجاد التهاب، موها به صورت زاویه دار بریده می شوند و در در این صورت برگشتن و نفوذ موها به پوست آسان‌تر می‌شود و موها بافت زیرپوستی و برآمدگی‌های حاصل از این موهای زیرپوستی روی صورت افزایش می‌یابند.

از صابون های جامد معمولی استفاده کنید

صابون های معمولی برای پوست شما فرموله نشده اند و آن را خشک می کنند. برای شستشوی صورت از شوینده های ملایم صورت برای آقایان استفاده کنید تا پوست شما خشک نشود. اگر پوست شما هنگام اصلاح خشک باشد، خطر آکنه، التهاب یا موهای زیر پوستی افزایش می یابد.

12 اصل مهم اصلاح صورت مردانه

در قسمت قبل عواملی که بعد از اصلاح صورت آقایان می تواند باعث مشکلات پوستی شود را توضیح دادیم، در این قسمت ۱۲ اصل مهم برای اصلاح صورت آقایان را معرفی کردیم. با رعایت این اصول می توانید بهترین اصلاح صورت را انجام دهید و از انواع مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

1. یک برنامه روزانه متناسب با پوست خود داشته باشید

پاکسازی، لایه برداری و مرطوب کردن پوست، ترمیم پوست صورت شما را بهبود می بخشد و خطر التهاب، موهای زیر پوستی یا آکنه صورت را کاهش می دهد. برای روتین روزانه پوست خود، یک کیت مراقبت از پوست مردانه را بدون عطر، اسانس و رنگ مصنوعی انتخاب کنید تا از تحریک پوست جلوگیری کنید.

2. قبل از اصلاح به دستشویی بروید یا صورت خود را بشویید

بهترین زمان برای تراشیدن صورت مردان بعد از حمام است. قبل از شروع اصلاح، به دستشویی بروید یا صورت خود را با یک پاک کننده ملایم صورت بشویید. آب موهای ریش را نرم می کند و شانه زدن آنها را آسان می کند. علاوه بر این، شستن پوست با یک پاک کننده ملایم به شل شدن موهای زیر پوستی کمک می کند و اصلاح را آسان تر می کند.

همچنین استفاده از پاک کننده صورت، آلودگی و سلول های مرده پوست را از بین می برد و به این ترتیب تیغ راحت تر روی پوست حرکت می کند. با این حال، برای شستن صورت خود از آب خیلی داغ استفاده نکنید زیرا این کار می تواند چربی طبیعی پوست را از بین ببرد و اصلاح را دشوارتر کرده و پوست را مستعد جوش زدن کند.

3. ابزار مناسب برای اصلاح صورت خود را انتخاب کنید

اگر پوست حساسی دارید بهتر است از تیغ استفاده کنید تا تیغ. اما استفاده از تیغ به نوع پوست هر فرد بستگی دارد. برخی افراد با تیغ و برخی دیگر با تیغ اصلاح می کنند. اگر از تیغ استفاده می کنید، به جای چند تیغه از تیغه های تکی استفاده کنید. در این صورت احتمال التهاب و موهای زیر پوستی کاهش می یابد.

4. استفاده از خمیر، ژل یا فوم های اصلاح برای صورت را فراموش نکنید

اصلاح صورت با ژیلت نیاز به استفاده از موادی دارد که به تیغ اجازه می دهد در هنگام اصلاح به راحتی روی پوست سر بخورد تا به پوست آسیبی وارد نشود. فرقی نمی کند که از کرم موبر یا ژل یا فوم های اصلاح صورت استفاده می کنید. توجه کنید اگر یکی از این مواد با پوست شما سازگاری ندارد می توانید آن را تعویض کرده و از مدل دیگری استفاده کنید. یک نکته بسیار مهم این است که هرگز بدون استفاده از کرم موبر صورت خود را با تیغ اصلاح نکنید. خشکی صورت هنگام استفاده از تیغ تیز باعث آسیب به پوست شده و احتمال ایجاد جوش در صورت افزایش می یابد.

5. تیغ را در جهت رویش مو بکشید

اگر از تیغ در جهت رویش مو استفاده کنید، احتمال رشد موهای زیر پوستی یا التهاب پوست کاهش می یابد.

6. زیاد فشار ندهید و بگذارید تیغ کار خودش را بکند

به آرامی تیغ را روی پوست خود حرکت دهید و فشار زیادی وارد نکنید. سازندگان ریش تراش هایی را با دقت نانومتری طراحی کرده اند، بنابراین تیغ ​​های استاندارد هر کاری که می توانند برای شما انجام می دهند و نیازی نیست که فشار زیادی به پوست خود وارد کنید. اگر دیدید ریش تراش بدون فشار کم کار نمی کند به این معنی است که ریش تراش شما کند است، ژیلت شما کیفیت خوبی ندارد یا نوک تیغه آن مات است.

7. اگر روی صورت خود آکنه دارید، با دقت بیشتری اصلاح کنید

اگر آکنه فعال و جوش های ملتهب روی صورت خود دارید، بهتر است تا زمانی که جوش هایتان خوب نشده اند، صورت خود را اصلاح نکنید. با این حال، اگر قصد دارید صورت خود را بتراشید، از تیغ برای آکنه استفاده نکنید زیرا این کار باعث تحریک جوش ها و بدتر شدن آنها می شود.

8. پس از اصلاح صورت خود را با یک پاک کننده آنتی باکتریال و آب سرد بشویید

به خصوص اگر صورت شما مستعد جوش است، شستن صورت با یک پاک کننده آنتی باکتریال به میزان قابل توجهی خطر جوش را کاهش می دهد. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، آب گرم باعث بسته شدن منافذ پوست و احتمال ایجاد جوش می شود. بنابراین برای شستن صورت پس از اصلاح حتما از آب سرد استفاده کنید.

9. پس از اصلاح صورت، از کرم های افترشیو یا مرطوب کننده استفاده کنید

استفاده از مرطوب کننده ها یا کرم های پس از اصلاح از جوش، قرمزی پوست و حساسیت های پوستی جلوگیری می کند. بهتر است بعد از محصولاتی که الکل ندارند استفاده شود. اکثر مردان معمولاً برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از اصلاح از الکل و ادکلن استفاده می کنند. الکل خاصیت ضد باکتریایی دارد اما تماس آن با پوست صورت پس از اصلاح می تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود. بنابراین بهتر است افترشیوهای موجود در بازار را جایگزین ادکلن و الکل کنید که رایحه های مطبوع و متنوعی نیز دارند.

ده تیغ خود را خوب بشویید

بعد از هر بار اصلاح، تیغ خود را بشویید تا مواد باقی مانده زیر تیغ پاک شود. تیغ را زیر آب داغ بگذارید تا استریل شود و برای اصلاح بعدی آماده باشید.

11. تیغ را در جای خشک نگهداری کنید

پس از اینکه تیغ خود را به خوبی شستید، آن را خشک کرده و در جای خشک نگهداری کنید تا از رشد باکتری روی آن جلوگیری کنید. هرگز ماشین اصلاح خود را در دوش یا سینک مرطوب رها نکنید.

12. تیغ خود را به صورت دوره ای عوض کنید

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، یک تیغ قدیمی، کثیف یا کند باعث ایجاد مشکلات پوستی پس از اصلاح می شود. بعد از 5 تا 10 بار استفاده، تیغ خود را عوض کنید.

آخرین کلمه

در این مقاله به علل مشکلات پوستی مانند آکنه و موهای زیر پوستی بعد از اصلاح صورت آقایان پرداخته ایم. اگر شما نیز پس از اصلاح صورت خود با این نوع مشکلات پوستی مواجه شدید، می توانید با رعایت مراحل و نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کرده ایم، سلامت پوست خود را بازیابی کنید.

به یاد داشته باشید که پوست سالم و شفاف نقش بسیار مهمی در استایل و جذابیت آقایان دارد، در آراستگی و مراقبت از پوست خود کوشا باشید.

منابع: Aad, Tiege

مراقبت از پوست به اندازه ظاهر بدن برای مردان مهم است. اگرچه موضوع زیبایی در اکثر جوامع بیشتر به زنان مربوط می شود. اما روش های زیادی برای جراحی زیبایی برای مردان نیز وجود دارد.

مراقبت از پوست به اندازه ظاهر بدن برای مردان مهم است. اگرچه موضوع زیبایی در اکثر جوامع بیشتر به زنان مربوط می شود. اما روش های زیادی برای جراحی زیبایی برای مردان نیز وجود دارد. بسیاری از مردان با استفاده از روش های زیبایی به نتایج طولانی مدت می رسند. بنابراین نوشیدن حداقل 10 لیوان آب در روز توصیه می شود. آب سلول های پوست را حجیم می کند و باعث شادابی و طراوت پوست می شود. وقتی کم آب می شوید، پوست شما شروع به خشک شدن و چروک شدن می کند. در این روش سلول های مرده پوست و چربی هایی که منافذ پوست را مسدود کرده اند از روی پوست پاک می شوند. برای این کار از یک برس خشک برای ماساژ پوست با مرطوب کننده استفاده کنید و در انتها صورت خود را خشک کنید. این روش برای مردان مستعد جوش توصیه می شود. سعی کنید حداقل هفته ای یکبار لایه برداری کنید. میکرودرم به نرم شدن پوست و از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک های سطحی کمک می کند. همچنین از انسداد منافذ و تغییر رنگ پوست (پیگمانتاسیون) جلوگیری می کند. در طی فرآیند میکرودرم ابریژن سلول های مرده از سطح پوست برداشته می شود تا پوست درخشان و زیبا به نظر برسد. بنابراین، برای بهبود وضعیت پوست خود باید اسفناج بخورید. اسفناج سرشار از مواد مغذی و ویتامین هایی است که روند درمان آکنه را سرعت می بخشد. Photofacial عموما برای درمان لکه های تیره و افزایش تولید کلاژن استفاده می شود. این روش بدون درد است و به راحتی مشکلات پوستی شما را حل می کند. مردانی که می خواهند از شر آکنه خلاص شوند و کلاژن از دست رفته خود را بازیابی کنند، کاندیدهای خوبی برای این روش هستند. آب داغ به پوست آسیب می رساند و آن را خشک می کند. در حالی که آب سرد وضعیت پوست شما را بهبود می بخشد. پس از یک دوش خنک، حتما از مرطوب کننده برای داشتن پوستی صاف و درخشان استفاده کنید. دوش آب سرد حال شما را بهتر می کند و ناراحتی های پوستی را برطرف می کند
آبلیمو
ناهمواری پوست یکی از شایع ترین مشکلات در بین مردان است. آب لیمو می تواند به حل این مشکل کمک کند. به سادگی یک لیموترش بزرگ بردارید و آن را به دو قسمت برش دهید. سپس یک برش بردارید و روی صورت خود بمالید. بگذارید آب لیمو به مدت 10 تا 15 دقیقه روی پوست بماند. سپس صورت خود را بشویید و با آب ولرم بشویید. با این کار به راحتی از شر پوست ناصاف خلاص خواهید شد. جیمز باند خودمان را در نظر بگیرید! اگر تراشیدن موهای صورت خود را جدی نگیرید، ممکن است در نهایت شبیه یک هیپی شوید. گذاشتن ریش در تمام دنیا فقط برای دو نفر است. یکی کیانو ریوز است که شبیه یک بچه کوچک بدون ریش به نظر می رسد و دیگری چاک نوریس است که زیاد به تراشیدن موهای صورتش اهمیت نمی دهد. اگر فکر می کنید شبیه یکی از این افراد هستید، ریش بگذارید. در غیر این صورت یک تیغ بخر و صورتت را بتراش. ریش تراش به راحتی از شر موهای زائد صورت خلاص می شود. اما قبل از اصلاح بهتر است از کرم موبر استفاده کنید. سعی کنید همیشه از یک تیغ صاف با فوم یا کرم با کیفیت استفاده کنید تا موهای صورت به راحتی و بدون مشکل تراشیده شوند. اولین چیزی که باید مطمئن شوید این است که تیغ تیغ تیز است، زیرا تیغه کدر صورت شما را اذیت می کند. قبل از اصلاح صورت خود را با آب گرم و صابون بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید تا موهای صورت نرم شود. برای انجام این کار، 6 ساعت قبل از شروع عمل نباید صورت خود را خیس کنید. در این روش، متخصص پوست از یک سوزن نازک برای هدف قرار دادن موهای ناخواسته صورت استفاده می کند. در روش الکترولیز از الکتریسیته برای سوزاندن موهای صورت استفاده می شود به طوری که مو از ریشه می سوزد. چند ساعت قبل از عمل نباید خود را در معرض نور خورشید قرار دهید. زیرا می توانید برنزه شوید. مشکلی که می تواند عملکرد لیزر را تحت تاثیر قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید. آیا از آکنه رنج می برید؟ اگر چنین است، باید در انتخاب محصولات مراقبت از پوست دقت بیشتری داشته باشید. بهتر است از محصولاتی استفاده کنید که تحریک کننده نیستند و باعث التهاب پوست نمی شوند. در ادامه نکاتی برای اصلاح صورت آورده شده است که مردان مبتلا به آکنه می توانند از آنها استفاده کنند. به علاوه، با بلند کردن موها از ریشه، اصلاحی تمیزتر و پوستی نرم و صاف به شما می دهد. استفاده از روغن اصلاح به تیغ کمک می کند تا روی پوست سر بخورد و باعث تحریک نشود. علاوه بر این، روغن ها خاصیت ضد عفونی کنندگی دارند و خطر عفونت را کاهش می دهند. زیرا حاوی ترکیبات ضد عفونی کننده برای پوست است. بگذارید رسوبات ژل روی صورت بماند و پس از چند دقیقه صورت خود را بشویید. مرطوب نگه داشتن پوست به خنک نگه داشتن پوست کمک می کند. با این حال، بسیاری از افراد پس از حمام اصلاح می کنند. باید بدانید که بهترین زمان اصلاح بعد از دوش گرفتن و زمانی است که پوست شما گرم و نرم است.
عفونت های پوستی ناشی از اصلاح و راه های پیشگیری از آن. به دنبال خواهد داشت.
هپاتیت
سلامتی به بهداشت فردی بستگی دارد. توصیه می شود به طور مرتب تیغ خود را در آب ولرم بشویید. تیغ را قبل و بعد از هر اصلاح به مدت 5 دقیقه در آب داغ قرار دهید. هرگز تیغ خود را با کسی تقسیم نکنید. چون عفونت شما می تواند به یکدیگر منتقل شود
عفونت استافیلوکوک
وقتی پای تیغ درگیر است، هرگز به اشتراک گذاری فکر نکنید. زیرا ممکن است به عفونت های باکتریایی مبتلا شوید و از طریق تیغ به دیگران منتقل کنید. بنابراین، اگر مجبور به استفاده از تیغ مشترک هستید، حتما قبل از استفاده آن را ضدعفونی کنید. عفونت استاف شایع ترین عفونت باکتریایی است که می توانید با استفاده از تیغ آلوده به آن مبتلا شوید. این عفونت با یک جوش دردناک همراه است که می توانید آن را با یک جوش اصلاح اشتباه بگیرید، عفونت های قارچی گسترش یافته و در آنها به بدن تبدیل می شود. فولیکولیت یا عفونت قارچی یکی دیگر از مشکلات شایع پوستی است که به دلیل استفاده از تیغ معمولی یا تمیز کردن نامناسب تیغ پخش می شود. این عفونت شایع است و به راحتی از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. بنابراین، هنگام نگهداری و تمیز کردن ماشین اصلاح خود باید بسیار مراقب باشید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

جوش در نواحی مختلف صورت

ناحیه صورت که جوش ها در آن قرار دارند می تواند نشان دهنده مشکل یا بیماری در یکی از اندام های بدن باشد. با بررسی علت جوش و آکنه می توان مشکلات سایر قسمت های بدن را نیز برطرف کرد.

جوش در نواحی مختلف صورت

جوش و آکنه در پیشانی بین ابروها

اگر جزو افرادی هستید که روی پیشانی تان جوش می زند، احتمالاً در سیستم گوارشی خود مشکل دارید، بنابراین باید از غذاهای فرآوری شده و تنقلات پرهیز کنید و در رژیم غذایی خود از چربی کمتری استفاده کنید و از فست فودها اجتناب کنید. غذاهای چرب و غذاهای سرشار از قند و ورزش منظم.

علت آکنه روی پیشانی به دلیل مشکل هضم نامناسب و کمبود آب است و این نشان می دهد که روده ها نمی توانند کار خود را به درستی انجام دهند. شما از آن دسته افرادی هستید که مقدار زیادی چربی، گوشت قرمز و شیرینی مصرف می کنید. بنابراین مقدار زیادی آب بنوشید و میوه ها و غذاهای سرد مانند خیار و هندوانه را در برنامه روزانه خود مصرف کنید. شب ها زود بخوابید و صبح زود بیدار شوید و در فصول گرم کمتر آرایش کنید. نوشیدنی های گازدار و کافئین دار را به حداقل برسانید. چای سبز بنوشید، شکلات، کیک، لیموناد و نوشابه کمتر بخورید.

از غذاهایی استفاده کنید که به دفع سموم از بدن کمک می کند، مانند غذاهای آب پز یا خوردن سیب پخته.

شاید علت آکنه شما کبد باشد. از مصرف غذاهای حساسیت زا خودداری کنید. 30 دقیقه در روز ورزش سبک و آرامش داشته باشید. از خوردن غذاهایی مانند غذاهای چرب و سنگین، لبنیات و نوشیدنی هایی که باعث مشکلات کبدی می شوند خودداری کنید. شب و روز به اندازه کافی بخوابید تا کبد زمانی برای استراحت داشته باشد. از خوردن تنقلات در عصر به خصوص در اواخر وقت خودداری کنید و سیگار نکشید. با چند روش استرس را کاهش دهید. غذاهای تصفیه شده و قند را در رژیم غذایی خود کاهش دهید.

جوش و آکنه در فاصله بین ابروها

آکنه بین ابروها مترادف با عدم تحمل لاکتوز، مصرف الکل، غذا خوردن در اواخر شب و آلرژی غذایی است. رفع موهای زائد بین دو ابرو و اپیلاسیون نیز می تواند باعث ایجاد جوش و آکنه در این ناحیه شود. برای جلوگیری از آکنه در این ناحیه، باید به رژیم غذایی خود توجه کنید. الکل را به طور کامل ترک کنید و از غذاهایی که باعث آکنه می شوند اجتناب کنید.

جوش روی پیشانی

جوش و آکنه در دو طرف چشم

اگر در دو طرف چشم و زیر پیشانی‌تان آکنه دارید، احتمالاً مشکل شما عدم تعادل در کلیه‌هایتان است. حلقه های آبی دور چشم نیز نشان دهنده کم آبی بدن است، بنابراین تا می توانید آب بنوشید و غذاهایی مانند کدو، خیار و هندوانه بخورید. هر روز پیاده روی متوسط ​​داشته باشید. الکل و سیگار را ترک کرده و مصرف پنیر، خوردن‌ها و غذاهای فرآوری شده فرآوری شده فرآورده شده فرآوری شده و الکل و سیگار محصولات آرایشی خود را چک کرده و به تاریخ انقضای آن‌ها دقت کنید.

جوش و آکنه در دو طرف بینی و بخش فوقانی لب‌ها

اگر ازتو آن دسته افرادی هستند که بینی قرمز و ملتبی ممکن است فشار خون یا علایم اولیه را داشته باشند همچنین آکنه روی لب می‌توان بابت استفاده از برق لب و یا رژلب نامناسب نامناسب . جوش بینی نشان دهنده این است که شما غذای تند و زیاد میخورید. خوردن این غذاها را کاهش داده و هر هفته از محلول محیطی صورت با کمدودنیک لایه بردار استفاده کنید. هر روز ورزش کنید. با خوردن میوه و سبزیجات فیبر بیشتر بگیرید. نمک را از رژیم خود حذف کنید و BP خود را مرتبا با آزمایش کنید. جوش‌های نوک بینی و بالای لب عدم تعادل قلب، تحال و ریه‌ها را نشان می‌داد.

جوش و آکنه در روی گونه راست و چپ

این نوع آکنه در زنان بالغ رایج می‌باشد. احتمال عدم جبرانر، مشکلات ریوی ق ق ط ط و معده از عوامل ایجاد آکنه در این نره. برای حل این مشکل مکر رو بالشتی خود را عوض کنید. روزانه برای تقویت ریه خود ورزش کنید. از مواد شوینده کمتر استفاده کنید. برس های آرایشی خود را ضدعفونی کنید یا بشویید. از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. سلامتی خود را بررسی کنید. از قرار دادن گوشی موبایل روی گونه‌ها برای طولانی مدت بپرهیزید. پرخوری نکنید.

نزدیک به پریود جوش می‌زنند که به خاطر عدم بالانس زنان در آن زمان. همچنین خوردن قرص‌های ضد بارداری می‌تواند به عدم موفقیت کمکی کمک کند و باعث آکنه شود.

اگر کی‌های بدن زنان تنظیم نمی‌شود به ایجاد جوش در صورت می‌شود که علت آن احتمال وجود بیماری است تخمدان یا همان pms می‌باشد که در صورت ابتلا به این بیماری حتما باید از پزشک متخصص کمک گرفت.

جوش روی گونه

جوش و آکنه در منطقه نزدیک چشم و بینی

جوش نزدیک چشم و نشان دهنده ضعیف بدن است. شما احتمالاً خیلی خسته هستید، استرس دارید و خیلی کم می خوابید و رژیم غذایی شما مواد مغذی را نمی پسندید پس باید میوه و سبزیجات غنی از ویتامین c مانند: پرتقال، کیوی و فلفل شیرین بخورید. از خوردن غذا در دیر وقت خودداری کنید. خوب بخوابید. از مواد مخدر، الکل و سیگار دوری کنید. سبزیجات پر برگ بخورید. خوردن را کاهش دهید.

جوش و آکنه در بالای بینی 

وجود جوش های بزرگ و متورم در این ناحیه ممکن است به دلیل تغییرات در سیستم تولید مثل و تخمدان ها باشد. علاوه بر این، جوش روی بینی مشکلاتی را در سیستم قلبی عروقی نشان می دهد. برای حل این مشکل باید کمتر گوشت قرمز، غذاهای تند و شور مصرف کنید. روزانه پیاده روی کنید. اطراف بینی خود را ماساژ دهید. به اندازه کافی ویتامین B بخورید میوه ها، سبزیجات، ماهی و غلات را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

جوش بینی

جوش و آکنه در بالای لب

جوش های روی لب نشانه مشکلی در دستگاه گوارش است یا به دلیل سوء هاضمه، قولنج کلیوی یا یبوست ایجاد می شود یا شما بسیار حساس و از نظر روانی آسیب پذیر هستید.
میوه و سبزیجات تازه بخورید. کمتر غذاهای تند و سرخ شده مصرف کنید. در رژیم غذایی خود فیبر بیشتری مصرف کنید. بعد از هر وعده غذایی یک فنجان چای سبز بنوشید. شکم خود را در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید. خمیر دندان خود را عوض کنید

جوش و آکنه در منطقه چانه و فک

وجود آکنه در این مرحله همراه با رشد موهای زائد روی صورت در زنان نشان دهنده عدم تعادل هورمونی است. استرس نیز یکی از عوامل ایجاد آکنه در این ناحیه است. شکر کمتر بخورید. دمنوش های گیاهی مانند نعناع و چای سبز بنوشید. شکم را باید به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ داد. اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنید. آجیل، ماهی های چرب مانند سالمون و دانه های کتان بخورید. استرس خود را از طریق تکنیک های مدیتیشن یا چیزهایی مانند گوش دادن به موسیقی مدیریت کنید.

جوش روی چانه و فک

جوش و آکنه در گردن

وجود آکنه در این مرحله ممکن است نشان دهنده این باشد که بدن شما در حال تلاش برای مقابله با عفونت های باکتریایی برای جلوگیری از بیماری است. برای نوشیدن آب زیاد. بدن خود را آرام کنید، عمیق نفس بکشید و به آن زمان دهید تا بهبود یابد.

جوش گردن

جوش و آکنه در قسمت خط رشد مو

جوش های روی پیشانی، جوش های روی پوست سر یا فولیکول های مو ممکن است به دلیل پاک کردن نامناسب و ناقص آرایش و عدم استفاده از محصولات مراقبت از مو با کیفیت ایجاد شوند. برای رفع این مشکل باید نکاتی را رعایت کرد. هفته ای یکبار لایه برداری کنید. روزانه موهایتان را شامپو بزنید. صورت و خط موی خود را دو بار در روز بشویید. تمیز نگه داشتن پوست با آب و صابون، تولید چربی از منافذ شما را به حداقل می رساند. قبل از رفتن به رختخواب آرایش خود را کاملا پاک کنید.

از شامپوی دارویی حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کنید. شامپو اسید سالیسیلیک معمولاً برای درمان شوره سر استفاده می شود، اما یک داروی موضعی ضد آکنه نیز می باشد. اگر خشک کردن موهایتان برایتان سخت است، از نرم کننده برای افزایش رطوبت موهایتان استفاده کنید.

جوش صورت

6 عامل تشدید کننده آکنه:

1. تعویق
افرادی که بعد از ایجاد جوش با جوش سر و کار دارند اما زمانی که جوش ها خوب می شوند با مصرف دارو و کرم معطل می شوند که باعث بدتر شدن روند جوش می شود.

2. استرس
خیره شدن مداوم به آینه و ولع جوش ها و عوامل محیطی مانند کار و مطالعه که باعث استرس می شود روند جوش ها را تشدید کرده و درمان را مختل می کند.

3. ضعف
درمان آکنه نیاز به زمان دارد تا اثربخشی خود را نشان دهد، بنابراین نباید انتظار داشته باشید که داروهایی مانند مسکن ها به سرعت آکنه را درمان کنند.

4. پوست چرب
افرادی که پوست چرب دارند نسبت به دیگران جوش بیشتری دارند. بنابراین توصیه می شود صورت خود را با صابون و محصولات مناسب بشویید و از آن مراقبت کنید.

5. رسیدگی به آکنه
دست زدن به جوش یا عجله برای تخلیه آن باعث ایجاد جوش در صورت شما می شود.

6. ژن های ایجاد کننده آکنه
یکی از عواملی که باعث ایجاد آکنه در صورت و بدن حتی بعد از بلوغ می شود، ژنتیک است. پس افرادی که ژنتیکشان اینگونه است باید با حوصله به درمان آکنه بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

** پیشنهاد برای شما **

کرم کنترل کننده چربی و جوش درماتیپیک